LAZER EPİLASYON NEDİR?

heading

  Lazer epilasyon nedir herkesin merak ettiği bir sorudur. Bilindiği gibi birçok kadın ve erkeğin istenmeyen tüy problemi vardır. Bu istenmeyen tüylerden kalıcı olarak, hızlı ve en sağlıklı şekilde kurtulmanın yolu lazer epilasyondur. Çoğu insan epilasyon hakkın çok yanlış bilgilere sahiptir. Lazer epilasyon hakkında bilinen bazı yanlış bilgiler şunlardır ;

1)      Çok ağrı yapar: Orta seviyede bir ağrı hissedersiniz ve gerekiyorsa ağrı kesici veya lokal anestezi kullanılır. Tabi bu yapılan bölgeye göre ve sizin acıya olan hassasiyetinize göre değişmektedir.

2)      Sadece kadınlara uygulanır: Hem kadın hem de erkeklere uygulanabilmektedir.

3)      Çok pahalıdır: Lazer epilasyon uygulaması seans başına fiyatlandırılır ve fiyatlandırma hakkında bizim sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

4)      Sadece yüzdeki tüylere uygulanır: Sadece yüz tüylerine değil vücuttaki tüm bölgelerdeki istenmeyen tüylerde uygulanır.

5)      Tüyler bir süre sonra tekrar çıkar: Seanslara düzenli katılınması durumunda tüylerde tekrar bir çıkma durumu görülmez.

 

  Size kısa bir şekilde lazer epilasyon cihazlarının nasıl çalıştığı hakkında bilgi vermek isteriz. Bu en basit anlatma şekli, bir uzman kişi el kontrolü ile uygulanan cihazı cildinize tutarak lazer enerjisi gönderir. Bu enerji sizin istenmeyen tüylerinizin köklerine ulaşır ve enerjiyi alan kökler, tüylerinizi uzatma işlevlerini yitirirler. Bu lazer uygulaması o seansta sadece o anda uzayan tüylerinize etki edebilir ve bundan dolayı da birkaç seans daha lazer epilasyon uygulamasına katılmanız gerekebilir. Eğer gerçekten iyi bir sonuç almak istiyorsanız lazere başlarken 4-5 seans gidecekmişsiniz gibi düşünmelisiniz. Bu seanslar sizin düzenli gelmenize ve tüylerinizin yapısına, miktarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

  Bir diğer önemli konu hakkında sizlere bilgi vermek bizim görevimizdir. Lazer epilasyon herkese uygulanmamaktadır. Uygulanmaması gerek kişileri şu şekilde sıralayabiliriz;

1)      Gri ve beyaz saçlı hastalar

2)      Güneşlenmiş hastalar

3)      Yakın dönemde başka türden lazer tedavisi görenler

4)      Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon eğilimi olanlar

5)      Tetracycline ve retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaç kullananlar  olarak sıralanmaktadır. Bu ilaçların lazer epilasyon tedavisine başlamadan üç,dört hafta önce kesilmesi gerekmektedir. Bunun yanında V ve VI cilt tipindeki kişiler ve herpes hikayesi olan kişilere de lazer tedavisi uygunlanmamaktadır. Peki lazer epilasyon kimler için uygundur?

  12 yaşını tamamlamış, koyu renkte tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanmaktadır. Eğer sizde güvenli, sağlıklı ve uygun fiyatta lazer epilasyon tedavisi görmek isterseniz Alanya Lazer Epilasyon adlı her zaman müşterisine en iyi yolu gösteren firmamıza ulaşabilir ve bizlerden destek alabilirsiniz.