LAZER EPİLASYONUN ÖNEMİ

heading

 İstenmeyen tüyler, özellikle yaz aylarında kadınları strese sokmaktadır. Bu stresi yaşamak istemeyenlerin yardımına lazer epilasyon yetişmektedir. Ancak lazer epilasyon yaptıracak olanların, önce bazı önemli detayları bilmesi gerekir.

  Alanya’da yaz mevsiminin gelmesi demek  akabinde bol bol deniz, havuza girmek, daha hafif kıyafetlerle dolaşabilmek özgürlüğü demektir. Güzelliğin korunması için kış ayından itibaren cilde, saçlara, genel olarak vücuda iyi bakılmalıdır. Sıcakların ve beraberinde nemin de artması, terleme problemi, etrafa kötü kokular yaymayı kaçınılmaz kılıyor. Bu kokuları önlemenin ilk yolu da istenmeyen tüylerden etkili yöntemlerle kurtulmaktır. Bunları yaşamamak için en etkili ve kalıcı yol lazer epilasyondur.

   Her kadın  pürüzsüz, yumuşacık cilde sahip olmak ister. Günümüzde bu cilde sahip olup kalıcı hale getirmek mümkündür. Lazer epilasyonla bu kalıcığı sağlayabilirsiniz. Lazer epilasyon günümüzde vücutta tüylenmenin tedavisinde kullanılan en önemli medikal teknolojilerden biridir. Ağda, tıraş ve cımbız gibi yöntemlere göre çok daha kalıcı bir çözüm üretiyor. Aynı zamanda konfor ve estetik açıdan daha çekici bir görünüm kazanmanıza  yardımcı olur.

   Lazer epilasyon uygulanan bölgeye ve kıl tipine uygun enerji verilere tüylerin yok edilmesi yöntemidir. Tüylerin melanin pigmentine duyarlı olan bu ışık cilde zarar vermeden tüy kökünde ısıya dönüşere kılların zayıflamasına ve yok olmasına neden olur. Lazer epilasyon yaptıran kişilerin çoğunda kalıcı ve uzun dönemli epilasyon sağlanıyor. Bacak ve sırt gibi vücudunuzun geniş alanlarında uygulama olanağı sağlıyor. Az ağrılı yapılan bir yöntem ve lazer epilasyon uygulanan kişilerin çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Tüylerin tekrar çıkma olasılığı olsa bile oluşacak tüyler açık renklli ve zayıf olur. Hızlı uygulanan bir yöntemdir birkaç seansa tüm tüyleriniz temizlenebilir. Kanserojen olduğunu gösteren bir kanıt bulunmaz. Ayrıca batık tüylerin ve kıl dönmelerinin en önemli tedavi yöntemidir.

  Tüylerdenarınma süreci güvenlidir; lazer epilasyon tamamen güvenlidir ve vücudunuzda ve derinizde bir bozulma yaratmaz. Uygulanan kişiler bazen yan etkilerinden bahsetse de bu etkiler genelde çok hafiftir ve kısa zamanda kaybolurlar.Tedavi süreci acısızdırözellikle ağda ve cımbız ile karşılaştırıldığında bu özellik öne çıkmaktadır. Uygulama süresince derinizde hafif bir ısı artışı ve gıdıklanma dışında tedavi acısız ve katlanılır bir süreçtir.Lazer epilasyon herkes çin uygulanabilirtüm vücut ve cilt tiplerine uygulanabilen bir tedavi çeşididir.

  Alanya lazer epilasyon firması olarak Alanya’da sizlere hizmet vermekteyiz. Sağlıklı ve güvenli bir tedavi için bizlere ulaşabilirsiniz.