SIK SORULAN SORULAR

heading

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiniz ve fiyat araştırması yapacaksınız. Araştırma yaparken bu konuda çok farklı fiyatlarla karşılaşacaksınız. Alanya lazer epilasyon firması olarak sizleri bu konuda en doğru şekilde bilgilendirmek bizim görevimizdir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce araştırma yapmak önemlidir. İnsan sağlığına zararı olmayan, güvenilir ve etkili yöntemleri, uzman kişileri araştırmak gerekir. Bazı firmalar para kazanmak amaçlı uzman olmayan kişilere çalışarak uygun olmayan cilt ve tüy yapılarına bile lazer epilasyon yapmaktadırlar. Kalıcı yanık izleri, tüy çoğalması ile mahkemeye başvuranların sayısı son zamanlarda artmıştır işte bu yüzden iyi bir araştırma oldukça önemlidir.  Sağlık bakanlığı, sahibi doktor olmayan güzellik merkezlerini kapatma kararı almıştır. Sağlığınızı ve paranızı riske atmamanız için ve lazer epilasyon merkezi seçiminiz için sizlere bu konu hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

  Lazer epilasyon fiyatları farklı kişiler ve şehirler arasında büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Tüy uzama özellikleri farklıdır. Örnek vermek gerekirse bazı erkeklerin sırt tüyleri kalın saç gibi yoğun şekilde uzayabilir. İnce ve seyrek şekilde de olabilir. Bazı kadınların tüyleri ise yalnız koyu renkte olunca fark edilebilir. Açık renk ve ince tüyler bazı kadınlarda fark edilmeyebilir. Bu nedenden dolayı lazer epilasyon maliyeti ve elde edilen sonuçlar da sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenecektir. Birçok firma lazer epilasyon işleminden önce kliniğe gelip muayene olmanızı isteyecektir.

  Lazer epilasyon fiyatlandırma paketleri klinikler arasında farklılık gösterir ancak çoğunlukla birbirine yakın fiyatlardır. Bazı klinikler lazer epilasyon için düz bir ücret belirleyebilirler. Bu ücretlendirme tedavi başına veya tedavi paketi başına olabilir. Bazı klinikler her kişideki tüy uzama miktarından bağımsız olarak tedavi başına erkekler için bir oran belirleyebilir ya da sizin tüylerinizin uzama özelliklerine göre düz bir ücret belirleyebilir.  Bunun yanında lazer epilasyon tedavisi randevunun aldığı zaman birimi başına ücretlendirme de yapabilir.  Elektroliz çoğunlukla yaygın bir ücretlendirme çeşididir. Buna benzer olarak bazı firmalar her 15 dakikalık lazer epilasyon seansı için ücretlendirme yapabilirler. Bazı klinikler azalan kıl yoğunluğuna göre fiyatlandırma yaparlar.

  Alanya’da lazer epilasyon yaptırmak isteyen müşterilerimiz varsa Alanya lazer epilasyon firması olarak sizlerin hizmetindeyiz. Uzman doktor ve yardımcılarımızla sizlere en sağlıklı, hızlı ve güvenli bir hizmet vermek için çalışıyoruz. Uygun fiyatlarla, kaliteli cihaz ve doktorlarla tedavi görmek isterseniz lazer epilasyon Alanya’da  hizmet etmekteyiz. Bizimle iletişime geçerseniz sizleri daha ayrıntılı bir şekilde bilgilendirebiliriz.

   Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer epilasyon cihazı ile yapılan bu uygulama, lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan tüy kökünü yok eden ısıya dönüşür.

  Lazer epilasyon yaptıracağınız firmayı seçerken bazı konulara dikkat etmelisiniz. Mutlaka işinde uzman ve deneyimli bir firma seçmelisiniz, doktor olmayan birçok kişi tamamen ticari amaçlı lazer epilasyon merkezi açmıştır. Son zamanlarda bu merkezlerde kısa zamanda çok gelir elde etmek için bilimsel ve etik olmayan, kalıcı zararlara yol açabilecek uygulamalar bilinçsiz olarak yapılmakta ve bunun sonucunda birçok insan mağdur olmaktadır. Bilinçsiz lazer epilasyon uygulamaları sonucu tüyleri sadece incelip azalmayanlar hatta artan kişiler bile olmuştur ve Lazer epilasyon sonrası kalıcı yanık izleri de olmaktadır. Bu nedenler açılan birçok dava sonucunda sağlık bakanlığı sadece doktorların sahip olduğu büyük tıbbi kuruluşlarda lazer epilasyona izin verme ve sayıları hızla artan ticari amaçlı lazer epilasyon merkezlerinin ruhsatlarını iptal etme kararı almıştır. Kozmetik uygulamaları yapmayan sadece lazer epilasyon uygulamasıyla ilgilenen uzman doktorların çalıştığı merkezleri tercih etmelisiniz. Bu tercih sizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde tedavi olmanızı sağlar. Çünkü bu tarz kuruluşların tek ama ticari bir gelir elde etmek değildir. Sahipleri tıp doktoru olmayan, herhangi bir probleminizde sizi tatmin edecek açıklamayı yapamayan, hijyen açısından elverişsiz olan yerleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Kalıcı sorunlar ve ciddi sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Sağlığınızı riske atmamalısınız.

  Bunların yanında kimlerin lazer epilasyon uygulaması yaptırabileceği konusuna dikkat edilmelidir. 12 yaşını tamamlamış, koyu renkte tüyleri olan herkes lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir. Tüyler açık renkte ise yani pigmenti az ise  lazer ışığını emmez ve tüyler lazer epilasyondan etkilenmez. Bunun yanında lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanır? Göz kapakları hariç her bölgeye lazer epilasyon  uygulanır.

  Görüldüğü gibi lazer epilasyon yaptırırken dikkat edilmesi gereken konular vardır. Lazer epilasyon tüylerde kalıcı olarak kurtulmanın en sağlıklı ve en güvenli yoludur. Ancak dediğimiz gibi bazı konulara dikkat etmek gerekir. Uzman bir firmayla çalışırsanız en güvenli şekilde korkmadan lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Alanya lazer epilasyon firması olarak müşterilerimizin sağlığına oldukça önem vermekteyiz. Öncelik amacımız siz müşterilerimizin mutlu bir şekilde firmamızdan ayrılması. Kesinlikle öncelikli amacımız gelir elde etmek değildir. Bizlere ulaşırsanız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Lazer epilasyon yöntemi kıl aracılığıyla kıl köklerini tahrip ederek kıl üretimine engel olmayı amaçlayan bir epilasyon yöntemidir.. Bir uygulamadan sonra 2 ay boyunca kılsız kalındığı için konforludur. Her seans kılların azaldığını ve zayıfladığını, yok olduğunu görebiliriz. Yani ilk seanstan itibaren konforu yaşayabiliriz.

  Lazer epilasyon uygulanmayacak kişiler ve durumlar; GEBELİK: Gebelik halinde uygulama yapmayı reddediyoruz. Bu konuyla ilgili tıp dünyasında henüz bir bildirim söz konusu değildir. Genel kanı herhangi bir sorun olmayacağı yönündedir. Ancak genel bakış açısı lazer epilasyon yönteminin lüks bir uygulama olup hamilelikten sonrada yapılabileceği yönündedir. Net bir bilgi bildirilene kadar yapılmaması gerektiğini düşünüyoruz.. BEYAZ, SARI, KIRMIZI KILLAR: Lazer ışığı kıla siyah rengi veren melanin ismindeki pigmenti görür ve onu yakar. Kılda melanin hiç yoksa kıl beyaz olur ve lazer ışığı bu kılı asla yakamaz. Sarı ve kırmızı kıllarda aynı şekilde bu kılların üzerine lazer ışığı ne kadar verilirse verilsin kıllar asla yanmaz. Çünkü melanin içermez. AYVA TÜYÜ ŞEKLİNDEKİ KILLAR: Lazer epilasyonda kıl ne kadar kalın ve ne kadar siyahsa o kadar kuvvetli yanar ve kökü de kuvvetli yakar dolayısıyla etkisi iyi olur. Kıl zayıf olduğu zaman, kıl zayıf yanar kökü de zayıf yakar. Çok fazla tahribat yapamayacağı gibi bazen jilet etkisi dediğimiz tüyleri kalınlaştırıcı ve çoğaltıcı etki yapabilir. Özellikle yüz bölgesindeki ince tüylere lazer yapılmaması gerekir. Eğer kıl şeklindeyse lazer olumlu cevap verebilir.HORMON BOZUKLUĞU OLDUĞU HALDE HORMONAL TEDAVİYİ REDDEDENLER: Bazı hormonal bozukluklarda kıllanma yaşanabilir. Erkek tipi kıllanmalar olabilir. Yüz, göğüs, göbek gibi. Yani bir bayanda olmaması gereken yerlerde kıllanma olabilir. Bu gibi durumlarda hormonal bozukluğun giderilmesi şarttır. Hormonal bozukluk giderilmeden lazer bir miktar etki eder ancak seans süresi çok fazla uzayabilir bitmekte çok zorlayabilir. Cilt kanseri olanlarda asla lazer epilasyon yapılmaz.Ciltte aktif lezyon var ise lezyon geçene kadar bölgeye atış yapılmaması gerekir. Solaryum ya da güneşlenerek bronzlaşılmışsa, bronz ten kişisinin kendi rengine gelene kadar uygulama yapılmaz.

Cilt soyma ürünleri kullananlar bıraktıktan 15 gün sonra uygulama yaptırabilirler.

  12 yaşını doldura, koyu renkte tüylere sahip olan ve yukarıdaki engellere sahip olmayan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Alanya lazer epilasyon olarak Alanya’da sizlere hizmet vermekteyiz. Uzman doktorlarımızla lazer tedavisi uygulanabilecek herkese en sağlıklı ve güvenli şekilde hizmet vermekteyiz. Alanya’da lazer epilasyona her zaman güvenebilirsiniz.

Bilindiği gibi son zamanlarda en çok tercih edilen işlemlerden biri lazer epilasyon işlemidir. Bu işlemi yaptırmak istiyorsunuz ve araştırma yapıyorsunuz. Doğru adrestesiniz. Alanya lazer epilasyon şirketi sizlere lazer epilasyon hakkında merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını yanıtlamıştır. Lazer epilasyon işlemini alanında uzman olmayan kişilerin, doktor olmayan kişilerin de izinsiz yaptığını belki duymuşsunuzdur. Bu konu oldukça önemli bir konudur. Sahibi doktor olmayan lazer epilasyon firmalarını tercih etmemelisiniz çünkü sağlıklı ve etkili bir sonuç alamaz hatta kalıcı problemler bile yaşayabilirsiniz. Alanya lazer epilasyon şirketi olarak alanında uzman doktorumuzla hizmet vermekteyiz. Bizlere güvenebilir ve rahatlıkla tedavi olabilirsiniz.

   Birçok kişinin merak ettiği sorulardan biri tedavi sırasında acı hisseder miyim sorusudur. Hatta bu problem yüzünden birçok kişi çekinerek lazer epilasyon yaptıramamaktadır. Sizlere bu konu hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz. Öncelikle lazerlenen kıl kökü tahrip olurken, hafif bir acı hissi yaşanır. Bu his kaçınılmazdır. Ancak lazer epilasyon cihazı soğutucu ile birlikte çalıştırıldığı için derinin ısınasınna bağlı ağır bir acı meydana gelmez. Soğutucu, işlem sırasında lazer atışı öncesi, atış sırası, atış sonrasında deriyle devamlı temas durumunda tutularak işlem bölgesini soğutur ve deri üst tabakasını lazerin ısısından korur. Soğutucu sayesinde  kıl kökündeki reaksiyon da nispeten az hissedilir.

  Lazer epilasyon uygulanırken hissedilen acı doğal olarak kişiden kişiye değişmektedir. Dediğimiz gibi cihazımızdaki soğutma sistemiyle bu acı hafifler. Örnek vermek gerekirse vücuda bir lastik çarpması gibi hafif bir ağrı olur. Dinamik soğutma sistemi olan cihazımızla yapılan uygulamalarda acı yok denecek kadar azdır.  Genellikle lokal anestezik kremlere gerek yoktur. Kişiden kişiye bu acı değiştiği için ağrı eşiği düşük olan kişilerde nadiren de  olsa bu kremler uygulanabilir. Bu kremlerin kullanım şekli uzman doktorumuz tarafından belirlenir.

  Epilasyonun lazerle yapılmasının sonucu tene yanık etkisi vermemesi adına soğutucu kullanılır ve bu etkiyle sağlanan işlev, acının hissedilmemesi ve tene yanık etkisi vermemesidir. Bu şekilde hafif bir acı ile ve yanık etkisi olmadan istenmeyen tüylerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.  Yukarıda bahsettiğimiz bilgilerden yola çıkarak lazer epilasyonun hafif bir ağrıyla etkili ve sağlıklı bir şekilde uzman doktor aracılığıyla uygulandığını anlıyoruz. Eğer lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiyseniz Alanya lazer epilasyon şirketi olarak uzman doktorumuzla sizlerin hizmetindeyiz. Lazer epilasyon hakkında merak ettiğiniz başka sorular var ise bize ulaşabilir ya da sayfamızı gezebilirsiniz.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiniz ve fiyat araştırması yapacaksınız. Araştırma yaparken bu konuda çok farklı fiyatlarla karşılaşacaksınız. Alanya lazer epilasyon firması olarak sizleri bu konuda en doğru şekilde bilgilendirmek bizim görevimizdir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce araştırma yapmak önemlidir. İnsan sağlığına zararı olmayan, güvenilir ve etkili yöntemleri, uzman kişileri araştırmak gerekir. Bazı firmalar para kazanmak amaçlı uzman olmayan kişilere çalışarak uygun olmayan cilt ve tüy yapılarına bile lazer epilasyon yapmaktadırlar. Kalıcı yanık izleri, tüy çoğalması ile mahkemeye başvuranların sayısı son zamanlarda artmıştır işte bu yüzden iyi bir araştırma oldukça önemlidir.  Sağlık bakanlığı, sahibi doktor olmayan güzellik merkezlerini kapatma kararı almıştır. Sağlığınızı ve paranızı riske atmamanız için ve lazer epilasyon merkezi seçiminiz için sizlere bu konu hakkında kısa bilgiler vermek istiyoruz.

  Lazer epilasyon fiyatları farklı kişiler ve şehirler arasında büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Tüy uzama özellikleri farklıdır. Örnek vermek gerekirse bazı erkeklerin sırt tüyleri kalın saç gibi yoğun şekilde uzayabilir. İnce ve seyrek şekilde de olabilir. Bazı kadınların tüyleri ise yalnız koyu renkte olunca fark edilebilir. Açık renk ve ince tüyler bazı kadınlarda fark edilmeyebilir. Bu nedenden dolayı lazer epilasyon maliyeti ve elde edilen sonuçlar da sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenecektir. Birçok firma lazer epilasyon işleminden önce kliniğe gelip muayene olmanızı isteyecektir.

  Lazer epilasyon fiyatlandırma paketleri klinikler arasında farklılık gösterir ancak çoğunlukla birbirine yakın fiyatlardır. Bazı klinikler lazer epilasyon için düz bir ücret belirleyebilirler. Bu ücretlendirme tedavi başına veya tedavi paketi başına olabilir. Bazı klinikler her kişideki tüy uzama miktarından bağımsız olarak tedavi başına erkekler için bir oran belirleyebilir ya da sizin tüylerinizin uzama özelliklerine göre düz bir ücret belirleyebilir.  Bunun yanında lazer epilasyon tedavisi randevunun aldığı zaman birimi başına ücretlendirme de yapabilir.  Elektroliz çoğunlukla yaygın bir ücretlendirme çeşididir. Buna benzer olarak bazı firmalar her 15 dakikalık lazer epilasyon seansı için ücretlendirme yapabilirler. Bazı klinikler azalan kıl yoğunluğuna göre fiyatlandırma yaparlar.

   Lazer epilasyon işlemleri genellikle seans başına ücretlendirilir. Böyle olmasının en büyük sebebi farklı bölgelere farklı tüy yapılarına ve seans miktarına bağlı olmasıdır. Alanya lazer epilasyon şirketimiz seans başına ücret vermektedir. Uygun ücretlerle çalıştığımızı ve önceliğimizin müşterilerimizin sağlığı ve mutluluğu olduğunu belirtmek isteriz. Alanya lazer epilasyon şirketimiz bünyesinde uzman doktorlar bulundurur ve sizlere en iyi şekilde hizmet verir.

Lazer epilasyon günümüzde vücudunuzda oluşan tüylenmenin  tedavisinde kullanılan en önemli medikal teknolojilerden biridir.  Ağda, tıraş, cımbız gibi yöntemlere göre çok daha kalıcı bir çözüm üretmektedir. Aynı zamana konfor ve estetik açıdan daha çekici bir görünüm  kazanılmasına yardımcı olmaktadır. Lazer epilasyon uygulanan bölgeye ve tüy tipine uygun enerji verilerek tüylerin yok edilmesi yöntemidir. Tüydeki melanin pigmentine duyarlı olan bu ışık cilde zarar vermeden kıl kökünde ısıya dönüşerek kılların zayıflamasına ve yok olmasına neden olmaktadır.

  Lazer epilasyon, kişilerin çoğunda kalıcı ve uzun dönemli epilasyon sağlamaktadır. Bacak ve sırt gibi vücudunuzun geniş alanlarında uygulama olanağı sağlıyor. Az ağrılı yapılan bir yöntemdir ve lazer epilasyon uygulanan kişilerin çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Tekrar çıkma  olsa bile tüyler açık renkli ve çok zayıf çıkacaktır,elle çekilince hemen kopacaktır.  Hızla uygulanan ve güvenli bir tedavi yöntemidir. Son zamanlar çoğu insanın tercih ettiği bir yöntemdir. Kesinlikle lazer epilasyon işlemi kanserojen bir madde içermez. Lazer epilasyon batıklara, kıl dönmelerine kalıcı çözümler getiren bir işlemdir. Lazer epilasyon sistemindeki hava soğutma sistemi bu sırada cildi soğutarak korur ve acı hissini azaltır. Yapılan bu lazer epilasyon işlemi  insan sağlığına zararlı  değildir ve güvenli,etkili epilasyon sistemi olduğu kanıtlanmıştır.

  Lazer epilasyondan etkili bir sonuç almak için kıl tipi çok önemlidir. Koyu renkli ve kalın tüyler üzerinde bu sistem oldukça etkili olmaktadır. İnce ve sarı renkli tüyler lazer epilasyonuna cevap vermezler çünkü bu tüyleri lazer ışını algılamaz. Kılların yaşam evresi oldukça önemli bir detaydır. Çünkü bu yaşam evrelerine göre seanstan verim alıyor veya almıyorsunuz. Daha doğrusu seans miktarı bu evrelere göre belirlenip artmakta veya azalmaktadır.

  Çoğu kişinin lazer epilasyon hakkında merak etiği birçok soru vardır.  Lazer epilasyon kaç seansta biter, hangi bölgelere uygulanır, fiyatları nelerdir, hangi firmalar daha güvenlidir, epilasyondan sonra ve önce nelere dikkat etmek gerekir, epilasyondan sonra iz kalır mı, tedavi sırasında ağrı olur mu ve her seans kaç dakika sürmektedir gibi birçok soru merak edilmektedir. Alanya lazer epilasyon firması olarak sayfamızda tüm bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz. Burada her seans kaç dakika sürmektedir bu soruya değineceğiz.

 Uygulama bölgesine göre lazer epilasyon süreleri değişmektedir. Ortalama bıyık ve çene süresi 1-5 dakikada tamamlanırken bacaklar 30 dakika gibi bir süreyi kapsar. Seans araları 4-6 haftayı kapsar. Eğer sizde lazer epilasyon işlemi yaptırmak isterseniz Alanya lazer epilasyon sizlere Alanya’da hizmet vermektedir.

Lazer epilasyon fiyatları farklı kişiler ve şehirler arasında büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Tüy uzama özellikleri farklıdır. Örnek vermek gerekirse bazı erkeklerin sırt tüyleri kalın saç gibi yoğun şekilde uzayabilir. İnce ve seyrek şekilde de olabilir. Bazı kadınların tüyleri ise yalnız koyu renkte olunca fark edilebilir. Açık renk ve ince tüyler bazı kadınlarda fark edilmeyebilir. Bu nedenden dolayı lazer epilasyon maliyeti ve elde edilen sonuçlar da sizin ihtiyaçlarınıza göre belirlenecektir. Birçok firma lazer epilasyon işleminden önce kliniğe gelip muayene olmanızı isteyecektir.

  Lazer epilasyon fiyatlandırma paketleri klinikler arasında farklılık gösterir ancak çoğunlukla birbirine yakın fiyatlardır. Bazı klinikler lazer epilasyon için düz bir ücret belirleyebilirler. Bu ücretlendirme tedavi başına veya tedavi paketi başına olabilir. Bazı klinikler her kişideki tüy uzama miktarından bağımsız olarak tedavi başına erkekler için bir oran belirleyebilir ya da sizin tüylerinizin uzama özelliklerine göre düz bir ücret belirleyebilir.  Bunun yanında lazer epilasyon tedavisi randevunun aldığı zaman birimi başına ücretlendirme de yapabilir.  Elektroliz çoğunlukla yaygın bir ücretlendirme çeşididir. Buna benzer olarak bazı firmalar her 15 dakikalık lazer epilasyon seansı için ücretlendirme yapabilirler. Bazı klinikler azalan kıl yoğunluğuna göre fiyatlandırma yaparlar.

    Ancak tedaviye başladıktan sonra herhangi bir fiyat artışı yapılmamaktadır. Alanya lazer epilasyon şirketi olarak müşterilerimize tedavi başında sabit bir fiyat vererek onlarla anlaşıyoruz ve daha sonra kesinlikle bir fiyat artışı yapmıyoruz. Bizlere bu konuda güvenebilirsiniz. Seans başına sabit bir ücret veriyoruz ve ne kadar seansa gelirseniz o kadar ödeme yapıyorsunuz. Daha sonra herhangi bir fiyat artışı veya azalışı meydana gelmiyor. Zaten böyle bir davranış kesinlikle etik bir davranış değildir. Biz müşterilerimize karşı oldukça saygılı ve net bir şekilde davranıyoruz. Sabit bir fiyatı daha sonradan arttırmak doğru bir şey değildir. Eğer bunu yapan firmalarla karşılaştıysanız onları bir daha tercih etmemenizi öneririz. Zaten bunu yapan firmaların kaliteli bir firma olmadığını anlarsınız. Uzman kişilerin çalıştığı firmalar böyle bir artış yapmazlar.

  Alanya lazer epilasyon firması olarak uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekteyiz. Eğer sabit bir ücretle, kaliteli, sağlıklı ve güvenli bir lazer epilasyon tedavisi görmek istiyorsanız bizlere ulaşabilir ve bizleri tercih edebilirsiniz. Sizlerin sağlığı ve memnuniyeti bizler için oldukça önemlidir. Antalya’nın cennet ilçesi Alanya’da yıllardır sizler için hizmet vermekteyiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir. Soğutma sistemli lazer epilasyon cihazı ile yapılan bu uygulama, lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan tüy kökünü yok eden ısıya dönüşür.

İşlem sonrasında hafif kızarıklık ya da kıl köklerinde şişmeler yaşanabilir. Ortalama yarım saat sonrasında cilt normale döner. Deneyimli ve uzman olmayan merkezlerde kullanılan lazerler yanık riski taşır bu yüzden kesinlikle alanında uzman olan doktorların bulunduğu merkezlerde lazer epilasyon tedavisi görmelisiniz. Alanya lazer epilasyon firması olarak sizlere uzman doktorumuz hizmet vermektedir.

  Lazer epilasyon yaptıracağınız firmayı seçerken bazı konulara dikkat etmelisiniz. Mutlaka işinde uzman ve deneyimli bir firma seçmelisiniz, doktor olmayan birçok kişi tamamen ticari amaçlı lazer epilasyon merkezi açmıştır. Son zamanlarda bu merkezlerde kısa zamanda çok gelir elde etmek için bilimsel ve etik olmayan, kalıcı zararlara yol açabilecek uygulamalar bilinçsiz olarak yapılmakta ve bunun sonucunda birçok insan mağdur olmaktadır. Bilinçsiz lazer epilasyon uygulamaları sonucu tüyleri sadece incelip azalmayanlar hatta artan kişiler bile olmuştur ve Lazer epilasyon sonrası kalıcı yanık izleri de olmaktadır. Bu nedenler açılan birçok dava sonucunda sağlık bakanlığı sadece doktorların sahip olduğu büyük tıbbi kuruluşlarda lazer epilasyona izin verme ve sayıları hızla artan ticari amaçlı lazer epilasyon merkezlerinin ruhsatlarını iptal etme kararı almıştır. Kozmetik uygulamaları yapmayan sadece lazer epilasyon uygulamasıyla ilgilenen uzman doktorların çalıştığı merkezleri tercih etmelisiniz. Bu tercih sizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde tedavi olmanızı sağlar. Çünkü bu tarz kuruluşların tek ama ticari bir gelir elde etmek değildir. Sahipleri tıp doktoru olmayan, herhangi bir probleminizde sizi tatmin edecek açıklamayı yapamayan, hijyen açısından elverişsiz olan yerleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Kalıcı sorunlar ve ciddi sağlık problemleri yaşayabilirsiniz. Sağlığınızı riske atmamalısınız.

Bunların yanında kimlerin lazer epilasyon uygulaması yaptırabileceği konusuna dikkat edilmelidir. 12 yaşını tamamlamış, koyu renkte tüyleri olan herkes lazer epilasyon uygulaması yaptırabilir. Tüyler açık renkte ise yani pigmenti az ise lazer ışığını emmez ve tüyler lazer epilasyondan etkilenmez. Tüm bu bahsettiğimiz konulara dikkat edildiği sürece lazer epilasyon sonrası herhangi bir kalıcı iz problemi yaşamazsınız. Alanya lazer epilasyon firması olarak alanında uzman doktorumuzla sizlere lazer epilasyon tedavisi yapmaktayız. Bizlere güvenebilirsiniz. Lazer epilasyon işlemlerinizden sonra herhangi bir problem yaşamaz ve kalıcı izlere maruz kalmazsınız.