BRONZLAŞMIŞ, GÜNEŞTEN YANMIŞ CİLDE LAZER EPİLASYON

heading

İstenmeyen tüyler, özellikle yaz aylarında kadınları strese sokmaktadır. Bu stresi yaşamak istemeyenlerin yardımına lazer epilasyon yetişmektedir. Ancak lazer epilasyon yaptıracak olanların, önce bazı önemli detayları bilmesi gerekir.

  Alanya’da yaz mevsiminin gelmesi demek  akabinde bol bol deniz, havuza girmek, daha hafif kıyafetlerle dolaşabilmek özgürlüğü demektir. Güzelliğin korunması için kış ayından itibaren cilde, saçlara, genel olarak vücuda iyi bakılmalıdır. Sıcakların ve beraberinde nemin de artması, terleme problemi, etrafa kötü kokular yaymayı kaçınılmaz kılıyor. Bu kokuları önlemenin ilk yolu da istenmeyen tüylerden etkili yöntemlerle kurtulmaktır. Bunları yaşamamak için en etkili ve kalıcı yol lazer epilasyondur.Lazer epilasyon kış mevsiminde uygulanmaya başladığında yaza kadar epeyce bir ilerleme katedilmiş oluyor. Lazer uygulaması yapıldıktan sonra güneşe çıkılmaması, havuza ve denize girilmemesi, lazer uygulanan kısmın ıslatılmaması gerektiğinden lazer epilasyon yaptırmanın en uygun  zamanı kış mevsimidir. Ancak uygun şekilde korunması ve güneşe maruz bırakılmaması koşulunda diğer mevsimlerde de yapılabilir.

  Burada dikkat etmemiz gereken en önemli nokta , lazer ışınları bronzlaşmış ciltteki tüyleri göremeyeceğinden, güneşten kaçınılması gerektiğidir. Bunlara dikkat edilmezse hem boşuna masraf yapılmış olur hem de boşa zaman kaybı yaşanmış olur. Lazer epilasyon yıllardır vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulunması amacıyla uygulanan bir yöntem  güvenilirdir. Lazer epilasyonda tercih edilen bölgeler koltuk altı başta olmak üzere, genital bölge, bacaklar, yüz, kol, sırt, çene gibi alanlardır.

  Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte açık renkli tüyler için farklı, kalın ve koyu renk tüyler için ise farklı lazer makinaları kullanılmaktadır. Lazer uygulmalarının başarılı olabilmesi için bazı ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Lazer epilasyon dediğimiz gibi bronzlaşmış kişilere yapılırsa sakıncalı oluyor. Tüyleri okumakta sorun oluştuğu gibi, kişinin cildinden daha açık renkte lekeler kalabiliyor. Bu nedenle kışın yaptırılmasını daha çok öneriyoruz, yaz konusunda ısrarcı olanlara ise güneşe çıkmamaları gerektiğini söylüyoruz. Çünkü güneşe çıkıldığı  takdirde uygulama alanında koyu lekeler kalabiliyor.  Lazer epilasyon yazın yapılacaksa, açıkta kalan ve güneş görmemesi gereken bölgelerin çok dikkatli bir şekilde korunması gerekiyor. Lazer eğer genital bölgeye yapıldıysa, bikini veya mayo o bölgeyi korumakta yeterli olmayabiliyor. Bu durumda söz konusu bölgeye de güneşten koruyucu krem sürülerek bikini giyilebilir, bu yeterli görülmüyorsa şort veya etekle takviye edilebilir.Alanya lazer epilasyon firması olarak sizleri bu konuda bilgilendirmeye çalıştık. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizlere ulaşabilirsiniz.