LAZER EPİLASYON SEANSINDAN SONRA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

heading

Lazer epilasyondan önce dikkat edilmesi gerekenlerin yanında epilasyondan sonra dikkat edilmesi gereken konular da çok önemli bir yer tutmaktadır. Alanya Lazer Epilasyon firması olarak bu konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

  Uygulamadan sonra en az 3 ay güneşten korunmak gerekmektedir ve yüksek korumalı bir güneş kremi kullanılmalıdır. Lazer epilasyon yapılan bölgeler nemlendirici kremler ile nemli tutulmalıdır. Ayrıca uygulamadan sonra bölgeye 24 saat sıcak su değdirilmemelidir.  24 saat içinde herhangi bir ağrı ya da şişme olursa yumuşak bir beze sarılı buz uygulanabilir. Gerektiğinde ağrı kesici kullanılabilir. Uygulamadan sonra 48 saat bölge tıraş edilmemelidir. Bölgede herhangi bir kabuklanma olursa kesinlikle el sürülmemelidir. Ağda ya da tüy dökücü krem kesinlikle kullanılmamalıdır. Uygulama yapılan bölgeye nazik davranılmalıdır ve kaşınılmamalıdır. Keseleme gibi tahriş edici işlemler  yapılmamalıdır. Ateş, iltihap gibi enfeksiyon belirtisi varsa mutlaka uygulamayı yapan doktor aranmalıdır. Yüz epilasyon uygulamasından sonra 24 saat fondöten veya allık gibi makyaj ürünleri kullanılmamalıdır. Tüyler eğer iki hafta içerisinde büyüyor gibi görünüyorsa sonra dökülme evresi yaşayacaktır endişe edilmemelidir.  El ile tüyler çekildiğinde hemen dökülecektir. Kızarıklık veya su toplaması olursa iki saate kadar geçecektir. Lazer epilasyon uygulamasından sonra ağır egzersiz, spor gibi aktivitelerden uzak durulmalıdır. En az iki üç gün bu konuya dikkat edilmelidir. Eğer koltuk altı uygulaması yapıldıysa ilk 24 saat deodorant gibi ürünler kullanılmamalıdır. Bir süre kese gibi işlemler yapılmamalıdır.

  Tedavi süresince, seans aralarında ve tedavi sonrasında aksatmadan düzenli cilt bakımı yapılırsa lazer epilasyon çok kolay ve zahmetsiz bir uygulama olacaktır. Bakım hem sonuçlara daha hızlı ulaşılmasını hem de sağlığınızı ve cildinizi korumanız için gereklidir. Alanya lazer epilasyon firması olarak size vereceğimiz tavsiyeler ve bilgiler doğrultusunda hareket ederseniz kesinlikle olumlu sonuçlar alırsınız. Herhangi bir komplikasyondan cildinizi korumanız için yardımcı olacağız.

Alanya lazer epilasyon ekibi olarak uzman kadromuzla lazer epilasyon uygulamalarını uygun fiyatlara ve uygun zamanlara sizin istediğiniz şartlarda yapmak için çalışıyoruz.  Yukarıda verdiğimiz bilgiler dışında herhangi bir bilgi almak isterseniz sayfamızı takip edebilir veya bize ulaşabilirsiniz. Uygulama öncesi ,uygulama sırasında ve sonrasında uzman kadromuz her zaman size destek olacak ve sizleri yönlendirecektir. Hem siz hem bizler bu tedaviyi en uygun ve en doğru şekilde gerçekleştireceğiz. Sizlerin memnuniyeti bizim için en önemli konudur.