NEDEN BİRDEN FAZLA LAZER EPİLASYON SEANSI GEREKMEKTEDİR?

heading

Öncelikle lazer epilasyon cihazlarının nasıl çalıştığı hakkında kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Bir cilt uzmanı elle kontrol edilen lazer epilasyon cihazı ile cildinize lazer enerjisi gönderir ve bu enerji cildinizden tüy köklerinize ulaşır ve enerjiyi kökler emer ve kökler tüy uzatma konusundaki işlevini kayıp ederler. Kullanılan lazer sadece o anda uzayan tüylerinize etki ederler ve bu sebepten dolayı birkaç seans gerekebilir. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız ortalama 4-5 seans lazer epilasyon uygulamasına gidecekmiş gibi düşünmelisiniz.

  Lazer epilasyon tüylerin aktif büyüme ve gelişme dönemlerinde etkili olmaktadır. Dinlenme döneminde olan tüyler lazer epilasyon uygulamasından etkilenmeyecektir. Tüylerin yüzde 30-70 i dinlenme dönemindedir. Bundan dolayı vücut bölgelerine göre seanslar uygulanır. Her seansta yüzde 15-30 arasında etki sağlanır.

  Vücut tüyleri üç gelişim evresinde bulunur. Her tüy bu evrelerde birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon sadece aktif dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan epilasyon tüm tüyleri yok etme konusunda etkili olmayacaktır. Tedavi süreci için vücut bölgelerinde ortalama 4-5 seans gerekmektedir. Aktif dönemden biraz bahsetmek gerekirse; tüylerin aktif büyüme ve gelişme dönemidir. Bu dönemde tüy kökü tamamen kendini besleyen hücreyle temas halindedir ve melanin denilen renk maddesi yoğundur. Bu dönemin uzunluğu tüyün uzunluğunu belirler ve lazer epilasyon dediğimiz gibi bu dönemde etkili olur.

  Alanya lazer epilasyon firması olarak sizlere bu konu hakkında bilgi vermek istedik. Çünkü bu konuyu çoğu kişi merak etmektedir. Her işte olduğu gibi lazer epilasyon uygulaması işinin de püf noktaları ve önemli konuları vardır. Uygulamanın birden fazla seans sürmesinin nedeni yukarıda açıkladığımız gibi tüylerin aktif dönemiyle yani köküyle ve gelişimiyle ilgilidir. Firmanın seansları tek seferde bitirememesinin nedeni tüylerin yapısıyla alakalıdır. Fazla seans yaparak fazla ücret almak gibi bir düşüncemiz asla yoktur. Her zaman olduğu gibi öncelik sizin sağlığınız ve etkili bir sonuç alabilmenizdir.

   Alanya lazer epilasyon olarak yaptığımız işe ve siz müşterilerimize her zaman saygı duyan bir merkez olmak için çalışırız. Sağlık her şeyin başında gelir. Yaptığımız tedavileri tek seansta bitirmemiz mümkün değildir. Tamamen sizlerin tüy yapısından kaynaklanan bir durumdur. Birkaç seansta uygulanan lazer epilasyon uygulaması hem güvenli hem hijyenli hem de sağlıklı bir tedavi olmaktadır. Etkili bir sonuç için birden fazla epilasyon seansı gerekmektedir.