LAZER EPİLASYON HANGİ BÖLGELERE UYGULANABİLİR

heading

Herkes tarafından en çok merak edilen sorulardan biri de lazer epilasyon uygulamasının hangi bölgelere uygulandığı sorusudur. Alanya lazer epilasyon firması olarak sizlere bu konu hakkında bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Genital bölge ve koltuk altı en fazla lazer epilasyon uygulanan bölgeler arasında geliyor. Bunların yanında kol,bacak,göbek ve karın bölgesi, bel ,sırt ve yüz lazer epilasyon uygulanan diğer bölgelerdir.  Bu bölgelere nasıl lazer işlemi uygulanır biraz bilgi verelim

    Koltuk altı lazer epilasyonu; geleneksel ve hijyen nedenlerinden dolayı genelde koltuk altı tüyleri istenmeyen tüylerdir. Dolayısıyla koltuk altı lazer epilasyon uygulamaları kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilen bir işlemdir. Koltuk altı lazer epilasyon işlemi, bölgenin özellilerinden dolayı  etkili sonuçlar vermektedir. Ortalama 4 seans uygulanmakla birlikte koltuk altında başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Koltuk altı lazer epilasyon uygulaması söz konusu olduğunda, lazerin lenf bezlerine herhangi bir zarar verip vermediği konusu insanlarda kaygı yaratmaktadır.  Fakat lazer epilasyon bu bölgedeki bezlere gösterilmiş bir zararı bulunmamaktadır.  Lazer epilasyon işlemi cilt altına geçmez. Uygulama derinin en üst tabakasında gerçekleşir. Koltuk altı lenf bezleri ise deri altı yağlı dokunun içine gömülüdür. Bu nedenle bir zarar vermesi söz konusu olmamaktadır. Koltuk altı lazer epilasyon uygulamasından önce kıllar kısaltılır. Islak mendille bölgedeki parfüm ve deodorantlar temizlenir. Daha sonra lazer işlemine geçilir.

  Genital bölge lazer epilasyonu; Genelde genital bölgede epilasyon, geleneksel sebeplerle ya da kişisel tercihler nedeniyle tercih edilmemektedir. Ancak bu bölgeye ağda gibi klasik yöntemleri uygulamak zor ve ağrılıdır. Tıraş uygulaması ise genital bölge kıvrımları nedeniyle zor olabilmektedir. Kalıcı epilasyon tercih edenler, son yıllarda lazer epilasyonu tercih etmektedir.

 

  Yüz lazer epilasyonu; yüz bölgesi, lazer epilasyon için en kritik bölgelerdendir. Bu bölgedeki epilasyon uygulamalarında bazı hususlara özellikle dikkat edilmelidir. Yüz bölgesinde tüylenme nedeni çoğunlukla hormonal nedenlidir. Hormonal tüylenmelerde mutlaka hastalığın nedeni tespit edilmelidir. Lazer epilasyon uygulaması ile birlikte hormonal tedavinin de başlaması önem taşımaktadır.

 

  Sırt lazer epilasyonu; sırt bölgesinde aşırı tüylenme erkeklerde istenmeyen bir durumdur. Kıl dönmeleri de yoğun sırt tüylenmelerinde yaşanan başka bir sorundur. Bu bölgedeki kıllanmalarda klasik yöntemler hem çok ağrılıdır hem de uygulama için ikinci bir kişi gereklidir. Lazer epilasyon uygulamaları, bu tür yoğun sırt tüyleri olan kişiler için önemli kolaylık sağlamıştır.

 

  Yukarıda bazı lazer epilasyon bölgelerinden bahsettik. Lazer epilasyon uygun koşullarda uygun kişilerde her bölgede uygulanabilen bir işlemdir. Alanya lazer epilasyon firması olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Bize ulaşırsanız en sağlıklı şekilde tedavi olabilirsiniz.