LAZER EPİLASYON MAKİNELERİ

heading

Lazer epilasyon makinelerinin birçok çeşidi ve her çeşidin kendine göre özellikleri bulunmaktadır. Bu makinelerin kimisi daha sağlık ve güvenlidir.  Size Alanya Lazer Epilasyon firması olarak bu makineler hakkında bilgi vermek istiyoruz.

  Nd-YAG: Bu makinenin dalga boyu 1064 nanometredir ve uzun yıllardır gelişmiş ülkelerde dermatoloji tedavilerinde ve epilasyonda etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Açık ten olsun koyu ten olsun ayrıca çoğu cilt tiplerinde uygulanmaktadır. Melanine duyarlılığı az olduğu için 7mm derinliğe kadar inip kıl köklerinde etkin olarak uygulanmaktadır. Diğer makineler sadece açık ve koyu tenlerde uygulanırken nd-yag lazer ; açık-esmer, ince-kalın her tüyde etkilidir. Nd-Yag lazerler deride  kollajen miktarını ve dolaşımını arttırdığı gibi cildi sıkılaştırır ve yüz gençleştirici tedaviler arasında yer almaktadır. Lazer ışınları kılcal kan damarlarını da hedef aldığından damar tedavisinde de yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Yara ve akne izlerinde de kullanılmaktadır.

Alexandrite: Bu makinenin dalga boyu 755 mm dir. Melanine duyarlılığı fazla olması nedeniyle bazı cilt tiplerinde cilt lekelerine neden olabilmektedir. İdeal cilt tipi açık ve koyu ten cilt tipleridir. Esmer ve buğday tenlerde kullanımı kısıtlıdır. İnce ve açık renkli tüylerde ve derin kıl köklerinde etkisi oldukça sınırlıdır.

Diyod:  Bu makinenin dalga boyu 810 veya 980 mm olan lazer tipidir. Melanine hassasiyeti alexandrite lazere göre daha düşüktür. Bazı cilt tiplerinde doğal olarak lekelenme ihtimali artmaktadır. Penetrasyonu daha yüksek olduğundan yüz bölgesinde olumlu sonuçlar verebilmektedir. Derin foliküllerde ve ince tüylerde etkisi oldukça sınırlıdırç Uygulama sırasında soğutma amacıyla vücuda jel sürülür ve prob cilde temas ettirilere çalıştırılır. Bu nedenden dolayı hijyen problemi yaşanabilir.

IPL gerçek lazer ışığı kaynağı değildir. Yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Lazer makineleri gibi deri katmanındaki tüylere ulaşıp tüy kökünü etkilemeyip sadece zayıflatır ve çok sayıda seans gerektirir. Geçici bir epilasyon  etkisi gösterdiğinden dolayı modern ağda yöntemi olarak kabul edilmektedir. Uygulama sırasında lazer epilasyon makine cilde temas ettiği için hijyen açısından sorun olabilir.

Görüldüğü üzere birçok epilasyon cihazı mevcuttur. Lazer epilasyon makineleri arasından en uygun makineler Alexandrite, Nd-Yag ve Diode lazerleridir. Sizler de lazer tedavisi görmek istiyor ve bu konuda araştırmalar yaparak doğru bir yer seçmek istiyorsanız Alanya Lazer Epilasyon adlı firmamıza ulaşabilir ve güvenli, hızlı, uygun fiyatlarda, en uygun makineler aracılığıyla tedavi görmek istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Bizler her zaman size en doğru yolu göstermek için hizmetinizdeyiz.