LAZER IŞINI NASIL LAZER EPİLASYON İŞLEMİ YAPAR?

heading

  Lazerin epilasyon yapma mekanizması şu şekilde gerçekleşir; milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, tüylerdeki melanin pigmenti sayesinde emilir, etrafa ve dokulara zarar vermeden cildi geçerek uygun yollarla tüy köküne ulaşır ve tüy kökünde ısı oluşturarak tüy kökünü tahrip eder. Birkaç düzenli seans sonrasında uygulama yapılan istenmeyen tüyler bölgede yok olur. Başladığınız seanstan son seansa kadar herhangi bir problem yaşamazsınız ve Alanya Lazer Epilasyon firması olarak kullandığımız cihazlar cildinize temas etmeyeceğinden ve 2-3 cm. uzaktan atış yapacağından kesinlikle hijyen kaygınız olmayacaktır. Cihazımız saniyede 2 atış yapmakta ve her atışta 1,5 cm. çapında bir alanı etkilemektedir. Bundan dolayı işlemlerimiz kısa sürmektedir. Kullandığımız cihazlar gelişmiş ülkelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır ve diğer makinelere göre çok daha sağlıklı ve güvenlidir. Hiçbir şekilde sorun yaşamazsınız. Kalıcı olması, yok denecek kadar az acı oluşturması, kısa sürede geniş alanlarda etkili olması ve özel bir bakım gerektirmemesi en önemli özellikleridir. Bronzlaşmış, güneşten etkilenmiş ciltlerde lazer epilasyon yapabiliyor muyuz? Bazı makineler özellikle Nd-Yag tipi lazer makinesi ile koyu renkteki ciltte yazın dahi epilasyon yapılabiliyor ancak biz üç nedenden dolayı bu uygulamayı ideal bir uygulama olarak görmemekteyiz. Bu nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1)      Bu tür cihazlar fiziksel özellikleri sebebiyle tüy köklerinin derinliğine tam olarak inemediğinden kalıcılık etkisi düşük olmaktadır ve doğal olarak müşteri memnuniyetsizliği yapmaktadır.

2)      Bu tür lazer makineleri bizim kullandığımızdan makinelere göre ciltte kalıcı lekeler bırakabiliyor.

3)      Bu tür lazerler bizim makinelerimize göre daha fazla acı oluşturabiliyor ve uygulama yaptıran kişiler birkaç seans sonra uygulamaya gelmemektedirler.  Bu acıları hafifletmek için kullanılan ilaçları da sanal uygulamalar yaparak ticari yaklaşımda bulunmayı ise Alanya lazer epilasyon olarak etik bulmamaktayız.

Alanya Lazer Epilasyon bu tedavinin insani bir gereksinim olduğunun farkındadır ancak lazer epilasyon hiçbir zaman acil bir tıbbi müdahale değildir. Cilt renginiz açıldıktan sonra bu tedaviyi yaptırmanız daha uygun olacaktır.  Alanya lazer epilasyon her zaman doğru tedavi koşullarını ve uygun fiyatları desteklemektedir. Biz işimizi insanların mutluluğunu ve güvenini görmek için de yapıyoruz. Bu nedenden dolayı aklınızda soru işaretleri kalmayacağını garanti ederek sizlere gerekli bilgileri vererek işimizi doğru şekilde gerçekleştirmekteyiz. Lazer epilasyon hakkında daha fazla bilgi almak için sayfamızdaki diğer yazılara da bakabilirsiniz.  İlginiz için teşekkür ederiz.