LAZER EPİLASYONDAN ÖNCE DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

heading

    Lazer epilasyon işleminden önce cilde kimyasal peeling veya cildi soyacak krem uygulaması yapılmamış olmasına dikkat edilmeli ve uygulamadan bir ay öncesinden itibaren gün ışığı ve bronzlaşmadan kaçınılmalıdır. Lazer epilasyon uygulaması kişinin kendi ten rengine sahip olduğu zamanda uygulanmalıdır. Ayrıca kullandığınız herhangi bir ilaç varsa tedaviyi yapacak doktora bununla ilgili mutlaka bilgi verilmelidir.

  Lazer epilasyon seansından önce 4 hafta öncesinden ağda, cımbız, epilatör, tüy dökücü kremler gibi tüy köklerine etki edebilecek herhangi bir işlem uygulanmamalıdır. Lazer epilasyon tedavisinden önce sarartıcı madde uygulanmaz. Ayrıca herhangi bir kronik ya da cilt hastalığınız varsa mutlaka doktora danışmalısınız. Beyaz tüylere sahip kişiler, hamileler, sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlar, sivilce ilaçları kullananlar, kalp pili olanlar, ayva tüyü olanlar ve epilepsi hastalarında lazer epilasyon uygulanmamalıdır. Tetracycline ve retinoidler gibi ışığa karşı hassaslaştıran ilaç kullanan kişilere de uygulanmamaktadır. Bu ilaçların lazer epilasyon tedavisine başlamadan üç ,dört hafta önce kesilmesi gerekmektedir. Bunun yanında V ve VI cilt tipindeki kişiler ve herpes hikayesi olan kişilere de lazer tedavisi uygulanmamaktadır. 12 yaşını tamamlamış, koyu renkte tüyleri olan herkese lazer epilasyon uygulanmaktadır.  İşlemden üç gün önce tıraş bıçağı ile tıraşlama yapılması gerekmektedir. Uzayan tüyler seanstan en az 3 gün önce tıraş bıçağı ile temizlenmeli ancak yüz tüylerinizi makasla kısaltabilirsiniz. Tüy uzunluğu yaklaşık olarak 1 mm. olmalıdır. Eğer yüzünüze lazer yaptıracaksanız yüzünüzde herhangi bir makyaj ürünü bulunmamalıdır.

  Kişinin kendi bedenine uyacağı durumlar dışında da cilt uzmanına da danışmalıdır.  Cilt uzmanı cilt hastalığı varsa uyarmalı eğer enfeksiyon durumu varsa, lazer epilasyon işlemi enfeksiyon geçince yapılmalıdır. Epilasyon yapılacak bölgede kesik bir yara varsa buna operasyonun kişiye komplikasyon yaratmaması için dikkat edilmelidir. İşini iyi yapan tecrübeli firmalar bu tip konulara dikkat edecek ve hastayı uyaracaktık. Estetik amaçlar içeren lazer epilasyon işlemlerinde en önemli konu kişilerin sağlığıdır.

Lazer epilasyonda, Alanya lazer epilasyon firması olarak yukarıda bahsedilen tüm bilgiler doğrultusunda hareket etmekteyiz. Her zaman bizim için öncelik sizin memnuniyetiniz ve sağlığınızdır. Siz müşterilerimizi lazer epilasyon hakkında bilgilendirmek bizim görevimizdir. Lazer epilasyon hakkında merak ettiğiniz diğer bilgiler için sayfamızı gezebilirsiniz. Eğer sizde Alanya’da lazer epilasyon yaptırmak isterseniz Alanya Lazer Epilasyon adlı firmamız her zaman size yardımcı olacaktır. Bize ulaşırsanız en sağlıklı ve güvenli şekilde tedavinizi görebilirsiniz.